КВЕД 2012: новий класифікатор видів економічної діяльності в Україні

З 1 січня 2012 року вступила в силу нова класифікація видів економічної діяльності зразка 2010 року (КВЭД ДК 009:2010).

Новий КВЕД є класифікатором видів економічної діяльності в українській державі і тепер в повній мірі відповідає європейським вимогам і стандартам.

У зв’язку з тим, що КВЕД використовують, щоб представляти і аналізувати фінансову, статистичну, податкову, митну, банківську та іншу економічну інформацію, час з 1 січня до 31 грудня 2012 вважають періодом переходу органів держстатистики та інших органів державної влади, які є користувачами Класифікації, на новий КВЕД зразка 2010 року (КВЕД 2012 називають його для спрощення, маючи на увазі рік введення в дію). Таким чином, протягом усього 2012 року будуть діяти і старий і новий КВЭД.

Розглядаючи зміни до КВЕД варто визнати, що вони значні. Повністю змінилися цифрові позначення, а також назви деяких класів. Таким чином, уникнути зміни кодів КВЕД не вдасться нікому.

Довідник КВЕД Україна

Органи влади української держави використовують класифікатор КВЕД в першу чергу при реєстрації підприємства, приватних підприємців, акціонерні товариства і т.п.

Коди КВЭД вносять в реєстраційне свідоцтво, яке отримують юрособи та приватні підприємці. Дані коди дуже важливі, оскільки вони практично є фігурантами всіх баз даних, якими володіють органи влади.

Тобто, при реєстрації СПД, ПП або подання податкової накладної без коду КВЕД вам не обійтися. І, безумовно, дуже важливо визначити його правильно.

Тепер, коли КВЕД 2012 України визнала офіційним документом давайте розберемося, як визначити свій вид діяльності за КВЕД (визначити код КВЭД) згідно з новою класифікацією.

Офіційні матеріали про новий КВЭД знаходяться на сайті Державної служби статистики України: www.ukrstat.gov.ua. Там же ви зможете визначити код КВЕД 2012 знаючи свій код зразка 2005 року і навпаки, або знайти необхідні коди КВЭД по пошуковим запитам, використовуючи офіційний довідник КВЕД Держстату Україні.

Для бажаючих ознайомитися з усією інформацією самостійно, пропонуємо завантажити Довідник КВЭД 2012 (він же КВЕД 2012).

У зв’язку з чим поміняли КВЕД?

Стрімко розвиваються технології, особливо, в інформаційній та комунікаційній сфері, з’являються новітні типи спеціалізації підприємств, виробництво поділяється на операції. Все це привело до того, що під керівництвом Статистичної Комісії ООН у всьому світі переглянули міжнародні статистичні класифікації видів продукції та діяльності. В рамках даної процедури на рівні Європи взяли центральні статистичні класифікації.

Україна активно налагоджує міжнародне співробітництво в рамках статистичного простору Європи. У нього, до речі, крім країн, що є членами Євросоюзу, входять країни ЄАВТ, а це допомагає увійти нашій державі до світового та європейського співтовариства, підвищити її міжнародний авторитет. Необхідність здійснити гармонізацію національних статистичних класифікацій з їх аналогами, існуючими в інших країнах, привела до перегляду наявної системи класифікацій видів економічної діяльності.

Недоліки зміни КВЕД.

Варто сказати, що підприємці часто скаржаться на спрощений і трохи перероблений варіант класифікатора. А це відповідно робить складніше процедуру, згідно з якою проходить реєстрація приватних підприємців. Ось чому КВЕД у податковій накладній може бути іншою, ніж вказано в спеціальному довіднику.

Але якщо вам необхідно зареєструватися в податковій інспекції як ПП (приватного підприємця), то окремі коди КВЭД можуть там зовсім не значитися, зате деякі виявляться зміненими. Природно, заповнення реєстраційної форми повинно відбуватися відповідно до кодів, прийнятим в податковій. Ось чому підприємці змушені дивитися всі каталоги, щоб знайти свій вид економічної діяльності.

 

Джерело: Fnews

Замовити послуги із Зміни КВЕД можна тут.