Єдиний державний реєстр: ЯК ЗМУСИТИ РЕЄСТРАТОРА ПРАЦЮВАТИ?

Як ви думаєте, на що здатний підприємець, який місяць з дня на день (!) Ходить до державного реєстратора, щоб здати необхідну для легальної роботи бізнесу «форму 6», або отримати Витяг з Єдиного державного реєстру? Місяць! Три рази на день з’являючись біля райдержадміністрації, щоб відзначитися в черзі …

Про ситуацію з жахливими чергами до державного реєстратора, без відвідин якого діяльність будь-якого підприємства може бути заблокована податковою, розповів адвокат Олександр. Його поневіряння пов’язані з проходженням обов’язкової процедури в Києво-Святошинському районі Київської області. На сайті цієї РДА повідомляється про те, що станом на 01.04.2012 року в районі зареєстровано 7,434 юрособи. Відповідно, всі ці юрособи або також мучилися, як Олександр, або, як припускає юрист, скористалися послугами посередників.

Отже, державний реєстратор, пояснює Олександр, це чиновник, відвідування якого стає обов’язковим для всіх, хто хоче займатися підприємницькою діяльністю на певній території, в даному випадку – в Києво-Святошинському районі. Саме реєстратору потрібно подати певну форму для реєстрації. Інформацію, що міститься в документі, вносять до Єдиного державного реєстру підприємств України (ЄДРПОУ).

- Зараз прийняли новий класифікатор видів економічної діяльності (КВЭД 2012), – розповідає Олександр. – Навіщо його приймали – ніхто не знає. Але тепер всі юрособи та фізособи повинні прийти до реєстратора і подати «бумажку» у зв’язку з тим, що змінився КВЕД, автоматично ці коди не змінюються. Податкова не дає свідоцтво про спрощену систему оподаткування, кажуть – Ідіть, поміняйте КВЕДи. На отримання ліцензії – також доводиться йти міняти КВЕДи, там також потрібна виписка і потрібні нові КВЕДи. Тому всі, хто займається підприємницькою діяльністю, зобов’язані відвідати державного реєстратора.

При всьому, при цьому, ми вже не вперше чуємо заяви влади про те, як сильно вона старається, щоб спростити життя і діяльність підприємця, створюються дозвільні центри, впроваджується система єдиного вікна … Але, як тільки підприємство або фірма зареєстровані, директор або уповноважена ним особа повинна з’явитися до державного реєстратора (!) і не пізніше ніж за місяць подати цю «форму 6». Там даних всього – назва підприємства, реквізити, печатка, фактично дублююча інформація, що міститься в пакеті дозвільних документів. Але, це – вже «документ» на реєстрацію!

- Раніше – ну не подав і добре, а сьогодні протягом місяця не зареєструвався, в загальну базу даних потрапляє інформація про те, що «адресат за місцем реєстрації не виявлено». А це вже загрожує серйозними неприємностями з податковою і певними фінансовими втратами для бізнесмена, – каже Олександр. – А ти не те що не хочеш, не можеш потрапити до реєстратора – в черзі більше місяця стоїш! І Києво-Святошинський район – це щось з чимось. В інших районах – ну два дні в черзі простояв. А тут – місяць!

Та, незважаючи на гучні заяви влади про боротьбу з корупцією, вона, на жаль, в’їлася вже, здається, в стіни адміністративних будівель. Ми знаємо, що вона – скрізь, і щоб мінімізувати її вплив на власну кишеню, підприємці займають чергу до реєстраторів з п’ятої ранку, з шести. Але, якщо порівнювати ситуацію в Києво-Святошинському районі (який в обласному підпорядкуванні) з, наприклад, аналогічними міськими структурами, то в Києві є хоча б надія, що ти зможеш пройти обов’язкову бюрократичну процедуру. У районі ж – і за місяць не впоратися! Олександр, якому доводилося працювати в різних району Києва, каже, що в столичних РДА на прийомі сидить 5-6, до десяти, якщо потрібно, реєстраторів. А в Києво-Святошинському – один!

До речі, на офіційному сайті Києво-Святошинської РДА «грізно», судячи з повідомлень в розділі «корупція-стоп», борються з цим огидним явищем. Очевидно, для залякування там «висить» три нормативно-правових документа: Постанова Кабміну за 1998 року про порядок ведення особових справ держслужбовцями в органах виконавчої влади, Закон «Про державну службу» та Закон «Про методи запобігання та протидії корупції». І все – ні одного прикладу результативної боротьби. Напевно, в РДА вважають, що у них корупція відсутня як така?

А от відвідувачі держустанови зовсім іншої думки, саме тому і скаржаться, в прокуратуру. Прокуратура, як правило, приходить під час прийому і, природно, забирає дорогоцінний час відвідувачів. А реєстратор визирає зі свого кабінету, дивиться гнівним поглядом на чергу і «шипить»: наскаржилися? Тепер я, замість того, щоб вас приймати, пояснювальну буду писати. І з задоволеним виглядом йде «спілкуватися» з прокуратурою.
Ці перевірки, як ви розумієте, нічого не дають. Що реально можна пред’явити реєстратору? Що чергу у неї під дверима? Що вона погано працює? Так у нас ніде не прописані норми, що регламентують кількість прийому громадян. А хабарі? Або подяка? Її ж за руку ніхто не спіймав? Все законно, все в порядку, виходить. Тільки Олександр записався в чергу 160-яким-то там і відзначався в ній 30 днів, поки дійшов до заповітних дверей.
А потім починається «миле» спілкування з реєстратором, яка всіх, хто намагається скористатися її послугами «на шару», сприймає в багнети. На «адекватне» ставлення, за словами підприємців, загоряють в черзі, можуть розраховувати тільки ті, хто йде через начальство або через посередників. Решту тримають за «лохів», яких не тільки можна, а й треба відфутболити, щоб посередницькі доходи не падали.
- Якщо на прийом потрапляє той, хто не здатний грамотно апелювати «зауважень» реєстратора, відверто кажучи, висмоктаним з пальця, його точно чекає повторний круг, і не один, – каже Олександр. – Питання навіть не в тому, чи складно причепитися до документів? Питання в тому, що реєстратор їх взагалі не повинна перевіряти. За нинішнім законодавством, документи повинні відповідати вимогам і відповідальність за це відповідність повністю покладається на засновника / власника підприємства. Завдання реєстратора просто їх зареєструвати! Все! А я одного разу, як юрист, допомагав підприємцю зареєструвати документи, які він шість (!) Раз носив до реєстратора і шість разів невдало! Людина приносив документи, а реєстратор сідала і читала весь статут, намагаючись знайти в тексті орфографічні помилки. А в законі чітко сказано, що «відповідальність за відповідність статуту законодавству несуть засновники підприємства». Все!

- Ось я заповнював одну з необхідних форм. Там – графи для заповнення. Ніде в законодавстві не вказано, яким «макаром» заповнювати ці порожні графи. Причепитися – це означає: ви не там написали, почеркать документ і відправити відвідувача по новому колу. А це значить – в нову чергу! Мені довелося вступити в словесний диспут, на пальцях пояснювати реєстратору: ви – чиновник, я – фізособа. У мене загальна правоздатність, у вас – спеціальна. Так ось, загальна правоздатність дозволяє громадянам робити все, що нам не заборонено законом! Прямо, якщо в законі написано, що я не мають права так заповнювати. Де таке написано? А у чиновника, на відміну від громадянина, спеціальна правоздатність, він може робити тільки те, що йому законом дозволено! Чиновники можуть діяти «… на підставі, в спосіб та в межах визначених законом», точка, – нервує всякий раз Александр, коли доводиться розповідати про свої спорах з чиновницькою братією. – Правда, якщо в законі не розписано, в який саме «спосіб», то чиновники можуть футболити тебе, як тільки їм заманеться. Тому, якщо чиновник мені каже «не так, а так», я вимагаю пояснень: чому?
А як же всі ці новомодні сучасні штучки, якими напхані дозвільні центри? Ці ящики з електронікою, які видають талончики на чергу і нібито контролюють процес, мінімізуючи корупцію? Запис у чергу через Інтернет?
- Спробуйте записатися через Інтернет! Пройдіть за адресою, заповніть анкету, зареєструйтесь, виберіть дату і час – натискайте кнопочку! І отримуєте відповідь – місць на сьогодні немає! Знову – пройдіть по ссилочку, заповніть анкету, виберіть іншу дату і час і … знову відповідь: місць на сьогодні немає. Я колись так день убив, і все марно. Там же на рік вперед запису немає, на місяць розписана чергу, а завтра – додасться ще один день і я не впевнений, що місця там з’являться, – каже Олександр.
З талончиками або записом в «живу» чергу – теж весело. За той місяць, що адвокату довелося відстояти в черзі, він зауважив, що людина 5-6 в черзі – клієнти постійні, вони записуються під різними прізвищами через 10-15-20 чоловік. Підзаробляють на черзі і охоронці, як встигли помітити люди, і інші співробітники РДА. Ну що складно – прийти зайняти чергу? А раптом вдасться продати її, гривень за 100-150? Теж непогана надбавка до зарплати, навіть якщо працюєш добу через троє. А дві черги? Та хоч п’ять, все одно охоронцеві тут добу тинятися, так за додаткову мзду це ж робити просто в задоволення …

 

Вікторія Владіна Цензор.НЕТ

Співробітники РДА і охоронці займають чергу і продають її по гривень 100-150... Бред. А

Dec 12, 2012 від Виктор (бухгалтер)

Співробітники РДА і охоронці займають чергу і продають її по гривень 100-150... Бред. А "адвокат і юрист Олександр" или персонаж вымышленный, или человек не совсем адекватный, если он месяц "томился" в очереди.


Витяг Україна 063 029-32-36 Артема, 4, оф. 12 Київ MA, 01011 Україна 5.0 5.0 1 1 Співробітники РДА і охоронці займають чергу і продають її по гривень 100-150... Бред. А "адвокат і юрист

Натисніть тут, щоб залишити свій відгук.


Submit your review
* Обов"язкові поля