Зміна КВЕД: роз’яснення від реєстраційної служби

ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЙНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   ЛИСТ
   від 27.04.2012 р. 
№ 84/21-12-7.2

   Відповідно до пункту 1 наказу Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11 жовтня 2010 року N 457 “Про затвердження та скасування національних класифікаторів” 1 січня 2012 року набрав чинності національний класифікатор України ДК 009:2010 “Класифікація видів економічної діяльності” (далі – ДК 009:2010). (КВЕД 2012)

З метою поступового переходу до ДК 009:2010 протягом 2012 року разом із цим класифікатором буде діяти національний класифікатор України ДК 009:2005 “Класифікація видів економічної діяльності”, що відповідно до зазначеного вище наказу з 31 грудня 2012 втратила чинність.

Для приведення кодів видів діяльності відповідно до КВЕД-2010 фізичним особам – підприємцям та представникам юридичних осіб необхідно звертатися до державних реєстраторів із відповідними документами, а саме:

   для фізичних осіб – підприємців

- реєстраційна картка на проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу – підприємця, які містяться в ЄДР (Форма N 11), яка в переліку змін, що вносяться до відомостей про фізичну особу – підприємця, містить поле “зміна видів діяльності, що здійснює фізична особа – підприємець”. Зміна видів діяльності проводиться безоплатно;

   для юридичних осіб:

- реєстраційна картка на внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в ЄДР (Форма N 4) – у випадку зміни видів економічної діяльності видами економічної діяльності з їх переліку, зазначеними в установчих документах юридичної особи;

- реєстраційна картка на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної (Форма N 3) та пакет документів відповідно до вимог статті 29 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” – у випадку необхідності внесення змін до установчих документів юридичної особи у зв’язку із змінами видів економічної діяльності.

Отже, доки суб’єкт не подасть державному реєстратору документи для переходу до КВЕД-2010 в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців будуть міститися відомості згідно із КВЕД-2005.

Звертаємо увагу, що відповіді на листи, які надаються Укрдержреєстром, не встановлюють норм права та мають інформаційний характер.

   Заступник Голови                                                                                                                                                           І. Кухаренко

Натисніть тут, щоб залишити свій відгук.


Submit your review
* Обов"язкові поля